Styly tanců a cvičení

Pole dance

Pole dance neboli tanec na tyči je spojením tance a akrobacie za použití vertikálně ukotvené tyče. Pole dance je výzva, mnohdy velká dřina, ale především zábava. A proč nás to vůbec tak baví? Protože milujeme ten pocit volnosti, když se při tanci proletíme kolem tyče. Díky pole dance se naučíte pracovat se svým tělem a důvěřovat mu, vytvoří se vám krásné štíhlé svaly a zformuje postava. Naučíme vás jak se postavit k fyzickým výzvám a pokořit je. Nemusíte se obávat, že je pole dance příliš náročnou záležitostí. Naše lekce jsou koncipovány tak, abychom vás postupně a pečlivě provedli od těch nejjednodušších pozic a prvků k těm složitějším. A jelikož pole dance považujeme za spojení sportu a tance, nikoliv jen za sportovní disciplínu, nesoustředíme se na pouhé provedení jednotlivých prvků, ale také na to, abyste se u nás naučili jednotlivé prvky propojovat, zlepšili držení těla a dodali svému pohybu ladnost.

Kurzy

Kurzy pole dance mají 12 lekcí, které na sebe systematicky navazují a jsou rozdělené od začátečníků po pokročilé. Pro zachování plynulosti výuky a vašeho progresu v pole dance doporučujeme navštěvovat kurzy, nikoliv jednotlivé lekce. Zameškané lekce nepropadají, lze je po domluvě nahradit. Více informací o absencích a náhradách najdete také v našich obchodních podmínkách.

Úroveň Z1

Kurz pro úplné začátečnice, bez předchozích zkušeností, není potřeba žádné sportovní ani taneční průpravy, vše vás postupně naučíme. Naučíme se základní spiny a jejich kombinace, také statické prvky (sed, krucifix, hodiny), seznámíme se se základními úchopy tyče a triky na posílení celého těla. Zatančíme si krátkou choreografii a okusíme jaké to je viset hlavou dolů ve vašem prvním invertu.

Úroveň Z2

Kurz pro klientky, které ovládají základní spiny a statické prvky, které budeme dále rozvíjet. Naučíme se náročnější spiny a základní inverty (obrácený krucifix, ptáček, bohyně). Nebude chybět choreografie, kombinace prvků a spinová tyč.

Úroveň S1

Kurz pro mírně až středně pokročilé klientky, které ovládají základní inverty. Budeme pracovat na visu za vnitřní a vnější nohu, flatline, butterfly a další.

Úroveň S2

Kurz pro středně pokročilé klientky, které ovládají inverty a jejich kombinace. Můžete se těšit na supermany, jade, extended butterfly a další.

Úroveň S3

Kurz pro středně a více pokročilé klientky. Čeká vás iguana, twisted grip, aeysha a další.

Úroveň P

Kurz pro nejpokročilejší tanečnice, individuální přístup, silové i flexi prvky a kombinace, spinová tyč.

Soutěžní přípravka

Kurz pro klientky, které se připravují na soutěže, velmi individuální přístup.

Advanced

Kurz pro nejpokročilejší klientky studia Poletime, velmi individuální přístup dle aktuálních potřeb a přání, příprava na soutěže.

Doplňkové lekce open class

Abychom vám ukázaly i jiné dimenze pole dance, připravujeme pro vás pravidelné open class, které lze navštěvovat jednotlivě a vyzkoušet si tak i něco jiného, než je klasická lekce pole dance.

Ukázkové lekce

Lekce určená pro začátečníky, kteří si chtějí pole dance nejprve vyzkoušet.

High Heels

Pokud máte rády vysoké podpatky, sexy exotic dance a jste rády svůdné, je tato lekce určena právě pro vás. Naučíme se žhavou choreografii a zároveň spálíme spoustu kalorií. Vhodné pro všechny pokročilosti.

Floorwork

Pole dance není jen o tyči, ale i o tanci a floorworku (práce na zemi). Na lekci se budeme učit různé převaly, stojky, pózy, leg waves and hairflips (práce s nohama, švihy hlavou atd.), přechody z tyče na zem a naopak. Vše spojíme do krásné sestavy. Vhodné pro všechny pokročilosti.

Spinning pole

Budeme se soustředit na prvky a kombinace určené převážně na spinnovou tyč, od základních a jednoduchých póz až po efektní přechody. Pokud není určeno jinak, je lekce vhodná pro všechny pokročilosti, úroveň bude klientkám uzpůsobena.

Tricks & Combos

Lekce zaměřená na efektní kombinace a přechody mezi jednotlivými prvky, doporučujeme pro úroveň od S1 výše.

Poletime maraton

Den plný nejrůznějších tematických lekcí, na které se můžete přihlásit za zvýhodněnou cenu.

Volná hodina

Prostor pro váš vlastní trénink – lekce není vedená lektorkou.

Co s sebou na lekci?

Pro začátečnice jsou ideální legíny a tílko, od poloviny kurzu Z1 jsou vhodné kraťásky (lektorka vám včas řekne). Pokročilé tanečnice potřebují kraťásky a sportovní top/podprsenku. Boty netřeba, tančíme bosé. Zejména v zimním období si na rozcvičku a závěrečné protažení teplejší oblečení (legíny a mikinu). S sebou doporučujeme pití a z hygienických důvodů i vlastní malý ručník na otírání tyče.

Létací jóga

Pokud budete pátrat, co se pod tímto pojmem skrývá, pravděpodobně najdete, že se jedná o moderní komplexní cvičební systém na závěsných sítích, který převzal principy některých pozic z klasické jógy. Našimi slovy je létací jóga relaxace, protažení a posílení celého těla v jednom. V rámci jedné lekce se v mírně pohupující síti stačíte protáhnout, zaposilovat si s vahou vlastního těla, procvičit si hluboký stabilizační systém a vyzkoušíte si, jaké je to vzepřít se gravitaci a pověsit se na síť hlavou dolů – pak už jen necháte endorfiny, aby vykonaly své a po závěrečné relaxaci budete domů odcházet s úsměvem na tváři. Na lekci respektujeme svoje hranice a nic nelámeme přes koleno, pozice jsou uzpůsobeny vašim aktuálním potřebám. Lekci co lekci budujeme hlubší povědomí o tom, co se vlastně s naším těle ve vzduchu děje. Doporučujeme nad pozicí moc nepřemýšlet, nezaměstnávat tolik hlavu a nechat se unášet průběhem lekce. Jsou to všechno přirozené pohyby, které tělo zná a pokud byste měli pocit, že je tělo nezná, tak si musí pouze vzpomenout.

Co s sebou na lekci?

Cvičíme v legínách či 3/4 kalhotách, v tričku s krátkým rukávem a v ponožkách (podpaží a chodidla musí být z hygienických důvodů zahaleny). P.S.: Neberte si s sebou prosím jakékoliv šperky či kovové doplňky (pírka, sponky, skřipce, řetízky, náušnice, náramky, hodinky, prstýnky, piercingy atd.), jakýkoliv kov či ostrý plast (zipy a druky na oblečení). Vhodný oděv a absence kovových, plastových či jiných ostrých předmětů jsou klíčové pro účast na lekci.

Aerial hoop

Aerial hoop, neboli akrobacie v závěsné obruči, je původně cirkusové umění, které se nyní přesouvá do tanečních studií. Stejně jako pole dance a létací jóga i aerial hoop spadá do kategorie vzdušné akrobacie. Cvičení na kruhu je skvělé pro budování síly, flexibility a zlepšení rovnováhy. V rámci lekcí začínáme od nejjednodušších pozic ke složitějším, a to vše ve spojení s posilováním a protahováním na kruhu i mimo něj. Výška zavěšeného kruhu je vždy uzpůsobena vaší výšce a schopnostem. Na jednom kruhu cvičí maximálně dvě klientky.

Co s sebou na lekci?

Oproti pole dance cvičíme oblečené - ideálně v legínách a tílku či tričku, oblečení by nemělo být příliš volné. Legíny, tílko/tričko, ručník.

Strečink

Lekce strečinku jsou zaměřeny na zlepšení flexibility celého těla. Díky strečinku je tělo pružnější, pevnější a mrštnější, dostanete ten správný švih a šmrnc a už nic vám nebude bránit v ladném pohybu nebo v provedení vysněného triku na tyči. Lekce jsou vhodné pro všechny pokročilosti, pozice budou přizpůsobeny vašim aktuálním potřebám, klademe důraz na správné a bezpečné provedení všech cviků. Na lekci se můžete hlásit jednorázově (open class), nebo si zakoupit permanentku za výhodnější cenu.

Co s sebou na lekci?

Doporučujeme teplejší oblečení (legíny, tričko, případně mikinu), při strečinku je důležité udržovat tělo zahřáté.